WESELA

Dzień ślubu jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka i robimy co możemy, aby ten wyjątkowy dzień zachować w naszej pamięci na długo po tym, jak ryż opadł na ziemię. Na szczęście fotografie posiadają mistyczną moc wprowadznia nas w moment, który przedstawiają i są po to, by pomóc nam w zachowaniu naszych cennych wspomnień. Indywidualny obraz może przywołać wspomnienia z pierwszego pocałunku pary małżeńskiej, smak tortu weselnego lub szczęśliwe twarze rodziny i przyjaciół, którzy zgromadzili się, aby uczcić związek dwóch zakochanych osób.

             Ponieważ dzień ślubu będzie pełen radosnych chwil i oszałamiających szczegółów, naszym zadaniem będzie uchwycenie i zachowanie tych wspomnień dla Was, waszych przyjaciół i rodziny oraz przyszłych pokoleń. Dołożymy wszelkich starań, aby opowiedzieć historię waszego ślubu w sposób, który uhonoruje wasze więzi i odzwierciedli wasze unikalne osobowości. To naprawdę ekscytujące odkrywać piękno nie tylko w ważnych momentach, ale także w małych szczegółach, które można łatwo przeoczyć.


GALERIA

Kliknijcie na zdjęcia aby rozwinać poszczególne galerie.


CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

            W tym dziale odpowiadamy na kilka typowych pytań dotyczących naszych warunków i metod pracy. W przypadku pytań, na które nie odpowiedzieliśmy poniżej, prosimy o kontakt; chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.

JAKIE SĄ WASZE CENY?

Nasze ceny zaczynają się od 80 € za godzinę wykonywania zdjęć portretowych bądź imprezowych, a od 100 € weselnych. Prosimy o kontakt w celu uzyskania szczegółowych informacji i konkretnej oferty, którą dostosujemy do waszych potrzeb, lokalizacji oraz budżetu.

PRACUJECIE INDYWIDUALNIE CZY W PARACH?

W większości mniejszych wesel wystarczy jeden fotograf, ale z reguły, że obecność drugiego fotografa zapewnia dodatkowe "zabezpieczenie", że wszystkie kluczowe momenty są uchwycone. Praca w zespole zapewnia również dodatkowe wsparcie podczas sesji portretowych oraz w upewnieniu się, że wszystko przebiega sprawnie i bez zakłóceń. W przypadku fotografowania imprez, zazwyczaj wystarczy obecności tylko jednego fotografa.

JAKIEGO SPRZĘTU UŻYWACIE?

Fotografujemy aparatami firmy Canon i Nikon i używamy tylko najlepszych obiektywów. W zależności od potrzeb wynajmujemy również specjalistyczny sprzęt.

CZY MOŻECIE ZORGANIZOWAĆ FOTO BUDKĘ?

Większość par, z którymi pracujemy, decyduje się na stworzenie własnej foto budki, przez co rozumiemy miejsce, w którym goście mogą być fotografowani na ładnym tle. Jest to tańsza opcja dla pary i pozwala na uwolnienie ich twórczego ducha. W tym przypadku tylko oświetlenie byłoby przez nas ustawione, a jeden z nas byłby również odpowiedzialny za wykonanie portretów. Alternatywnie, jeśli chcecie, możemy stworzyć budkę od podstaw, w wybranym przez Ciebie stylu. Jeśli chcecie mieć automatyczną kabinę fotograficzną, chętnie podamy Wam adresy kilku firm, które dostarczają je na imprezy.

Bez względu na to, jakie są Wasze preferencje, kabina fotograficzna to świetny sposób na sfotografowanie wszystkich Waszych przyjaciół i rodziny oraz urozmaicenia zabawy, więc zdecydowanie powinniście rozważyć jej posiadanie. Aby uzyskać więcej informacji nie wahajcie się z nami skontaktować.

JAK DŁUGI JEST CZAS OCZEKIWANIA NA ZDJĘCIA?

Do dwóch miesięcy na zdjęcia ślubne. Brzmi to jak długi okres, ale niezbędne korekty na setkach zdjęć wymagają czasu i chcemy mieć pewność, że zapewnimy Wam najlepszy możliwy efekt końcowy. Zrobimy jednak wszystko, co w naszej mocy, aby zdjęcia dostarczyć jak najszybciej i tylko po to, aby czas oczekiwania był nieco bardziej znośny, w ciągu 48 godzin od ślubu prześlemy Wam 3-5 zdjęć, którymi będziecie mogli podzielić się z przyjaciółmi i rodziną.

W JAKIEJ FORMIE OTRZYMAMY ZDJĘCIA?

Otrzymacie email z linkami, które umożliwiją ściągnięcie fotografii w wysokiej rozdzielczości.

RETUSZUJECIE SWOJE FOTOGRAFIE?

Tak, wprowadzamy drobne korekty, aby wydobyć naturalne piękno portretowanych osób. Jednak zawsze naszym celem jest uchwycenie prawdziwego i uczciwego portretu par, z którymi pracujemy.

CZY BĘDZIEMY MOGLI OTRZYMAĆ ORYGINALNE PLIKI RAW?

Pliki RAW są jak składniki, które są używane do stworzenia wspaniałego posiłku i same nie oddają pełnego smaku końcowego dania. Są one podstawą, na której tworzymy nasze zdjęcia i kiedy spełnią swój cel, są jak element, który został wtopiony w mieszankę i nie może być ponownie oddzielony. Dlatego też, aby utrzymać nasze standardy, dostarczymy Wam ostateczny, smaczny wybór zdjęć, które pozostawią Was zadowolonych i szczęśliwych, a my tymczasem zachowamy orginalne pliki w naszej spiżarni.

CZY MOGLIBYŚMY DOKONAĆ WŁASNYCH ZMIANY NA ZDJĘCIACH PO OTRZYMANIU ICH W WYSOKIEJ ROZDZIELCZOŚCI?

Zdjęcia, które otrzymacie, będą ostateczną wersją zdjęć i nie są przeznaczone do dalszych modyfikacji. Zawsze możecie się z nami skontaktować w celu dokonania jakichkolwiek korekt po ich dostarczeniu.

CZY TWORZYCIE RÓWNIEŻ ALBUMY ŚLUBNE?

Obecnie nie jest to część naszego standardowego serwisu, ale z przyjemnością stworzymy drukowany album za dodatkową opłatą lub alternatywnie polecimy strony internetowe, które sprawią, że stworzenie własnego idealnego albumu fotograficznego stanie się prostym i zabawnym procesem.

CZY BĘDZIEMY SAMI MOGLI WYDRUKOWAĆ ZDJĘCIA?

Tak. Po otrzymaniu końcowych fotografii cyfrowych będziecie mogli wykonać tyle wydruków, ile tylko zechcecie.


REFERENCJE

            Na tej stronie znajdziecie referencje od par oraz klientów, z którymi mieliśmy przyjemność pracować w przeszłości. Jesteśmy naprawdę wdzięczni za wszystkie miłe słowa. Niestety w tej chwili większość referencji jest w języku angielskim ale będziemy je stopniowo przetłumaczać na polski.

Zarezerwowaliśmy Olgę jako fotografa ślubnego w odległym miejscu w Brandenburgii i jesteśmy bardziej niż zadowoleni z jej zdjęć. Mimo, że nie posiada takiego samochodu jak my, bardzo łatwo było zorganizować z nią transport koleją oraz smaochodem. Same zdjęcia, rozprzestrzeniają miłą atmosferę, są bardzo naturalne i wysokiej jakości. Podczas ceremonii ślubnej i gratulacji prawie jej nie zauważyliśmy, a mimo to zdjęcia wyglądają tak, jakbyś tam był. Sesja zdjęciowa w parze jest nieznaną sytuacją dla nie-modeli, w której czasami czujesz się trochę głupio, ale Olga zrekompensowała to bardzo dobrze swoim relaksującym i wesołym sposobem bycia. Daje dobre i konkretne instrukcje i ma wiele pomysłów na to, co dobrze wygląda na zdjęciach. Już następnego dnia otrzymaliśmy mały wybór najpiękniejszych motywów i mogliśmy je pokazać naszym gościom. Nie musieliśmy długo czekać na inne zdjęcia i jesteśmy bardzo zadowoleni z edycji i łączenia zdjęć czarno-białych i kolorowych. W porównaniu do zdjęć gości, z których część miała również bardzo dobre aparaty fotograficzne, widać wyraźnie różnicę w stosunku do profesjonalnego fotografa. Motywy, ostrość, ekspozycja i kolor po prostu pasują, a wszystko to za rozsądną cenę. W sumie możemy polecić Olgę jako fotografa weselnego dla wszystkich i w każdej chwili zarezerwować ją ponownie. Wielkie dzięki! [tłumaczenie z Niemieckiego]

Początkowo wybraliśmy Olgę na fotografkę naszego wesela, ponieważ komunikacja z nią była niezwykle łatwa i nie wymagała ona zbyt wielu wyjaśnień co do tego, czego potrzebowaliśmy. W dniu ślubu byliśmy jeszcze szczęśliwsi. Była flexibilna, przychodząc do dwóch miejsc o różnych porach dnia i uchwyciła dokładnie to, czego chcieliśmy - naturalne i zrelaksowane zdjęcia naszych przyjaciół i rodziny cieszących się dniem naszego ślubu. Łatwo się z nią pracowało, chętnie robiła to o co prośiliśmy oraz dostarczyła wspaniałych pomysłów - ponadto nigdy nie czuliśmy, że ingeruje w czas z naszymi gośćmi. Była dyskretnie w tle, ale doskonale uchwyciła wszystko.

A&MOnline-12.jpg

It was great having Olga as our wedding photographer. She has been well prepared for the portrait photos with a lot of ideas. During the wedding she managed to capture unique emotional moments of our wedding with a collection of amazing photos.

Shutter&Melody.png

We had a lot of fun with Olga. She's a pleasure to work with and clearly knows her stuff. She took some great spontaneous shots before, during and after the ceremony and skilfully coordinated the group photo session. For our newlyweds photo shoot, we took a stroll along the river Spree and Olga drew inspiration from the surrounding architecture and natural features, setting up a variety of different shots on the fly. She made us feel relaxed and took our input on board, so the resulting photos look very natural. We absolutely love the eclectic collection of wedding photos she produced for us.

NM.png

We had a great feeling about Olga after viewing her previous work and our initial communication. She was professional, friendly and helped us figure out what we wanted for our wedding celebration. Olga made sure to capture all our favourite moments and instantly made us and our guests feel comfortable. We would not hesitate to recommend Olga for anyone else and hope to use her services again in the future!

Screen+Shot+2017-09-23+at+12.15.17.png

Despite the many kilometers, that separate us from Olga (Poland-Berlin), we have decided to choose her for the role of photographer on our wedding day. We were not disappointed. In her work you can see passion and dedication. She did an excellent job capturing moments that are important to us in a very natural and realistic manner. Watching these photographs bring back many wonderful memories.

KatrinandTahaforWeb-31.jpg

We asked Olga to be our wedding photographer because we knew and loved her style of photography already. When we saw her photographs of our wedding our expectations were even exceeded. Olga magically managed to capture the specific atmosphere and feelings of even little moments „off the scene“ in wonderful pictures. It makes us truely happy to look at them. What Olga did is telling our own (love) story in pictures and every time we „read“ it, we ourselves discover something new and newly beautiful about it. We are sure it will help us also in times of crises to look at these pictures and remind the beauty of our bond ;-) We thank Olga very much for this very special gift.

Screen Shot 2019-07-01 at 18.21.14.png

Olga took photos at our after-wedding party and they turned out beautifully. We can't recommend her highly enough.She is lovely to have around, discreet and very good in capturing just the right moments. In fact, all of our guests also really enjoyed meeting her and getting their photos taken. I have worked with Olga and Kate before and I can say that both are very professional and great to work with.

MartaiGrzegorz.png

Professionalism, incomparable atmosphere, a very pleasurable co-operation, incredible results visible on the images... are just a few phrases describing the work that Olga has done on this very important day for us both. I lack the words to express our delight. The outcome has exceeded our expectations.


Screen Shot 2019-06-27 at 16.09.29.png

Wedding photography is a matter of trust. You want your special day to be perfectly captured by your photographer, your photos to be a perfect expression of yourself, your party and your guests. Yet all of this, naturally, is a premiere for you – the first time for you and your partner to know the eyes of your entire family, your friends and colleagues upon you, to have an event the size of a conference depend exclusively upon your personal tastes and choices, and to thus feel the need, from within and without, for adequate coverage. A big, a daunting task! From the outset, however, the moment we browsed through her webpage and sample pictures, we knew Olga was the right one for the job. In our very first e-mail to her, we said we wanted "stills and those less-than-normal perspectives" we had seen in other testimonials. For after all, "the photos would be our visual memory of the day, so it'd be nice to have even the most mundane moments covered and find the poetry therein". And this is exactly what she did. We'd even venture further and say her meticulous post-production and skillful composition have given our photos an additional, sublime quality – a quality that makes looking at them a pleasure in its own right.

ShutterandMelody.jpg

It was a very lucky coincidence that we found Olga as our wedding photographer. She did an amazing job! Already at the pre-meeting, we were very happy as she was easy to talk to and very attentive to our ideas and wishes. It was wonderful to have her around at the wedding. During the official part, she captured all important moments without being "too visible", and during the couple and family shots after the ceremony, it was a lot of fun with fantastic pictures as an outcome. She is very professional, creative and stress-free. We enjoyed the experience very much and still love to look at the wedding pictures as a dear memory of our great day. Thank you Olga for everything!

Shutter+Melody.jpg

Shutter & Melody captured the joyfulness of our wedding! When we look at the photos, we are transported back into individual moments - with all the emotion, colors, sounds, and vibrancy of the day! The biggest surprise was the wildly successful photo-booth, which not only resulted in stunning photos of our guests, but became an interactive and performative event.
Olga's conduct throughout all of our interactions was friendly, professional, and attentive. She made us and our guests feel comfortable.

Screen Shot 2019-06-27 at 16.05.59.png

Olga has the most amazing approach and talent which means we have been left with beautiful reminders of our special day. She listened carefully to our ideas and requirements and the results were more than what we expected. The photographs are natural, full of character and soul. Olga is very professional, hard working and we would recommend her services to anyone who is looking for a wedding photographer.


Screen Shot 2019-06-27 at 16.13.58.png

Olga and Kate were such an important part of our wedding and how we would remember it! Three months later, I still find myself going through the photos almost once a week and they still manage to make me smile — and sometimes make my eyes well up too. And I keep discovering all these new little moments they wonderfully captured. Special props to them for braving the rain and getting amazing shots of our band playing and guests dancing in pouring rain.

Coming up to the wedding, they were very helpful with brainstorming and planning of the whole event, and especially the photo booth. It was great having them both there on the day, both because they could capture important moments from more than one perspective, but also so that during the quiet times, Olga could be behind the photo booth camera, while Kate mingled and took photos of the guests.

Screen Shot 2019-06-27 at 16.14.56.png

Thank you so much for the pictures! They are really great, we totally love them! You did a great job with the editing. We really like the tone and feel of the different shots and collages.  Seeing the pictures, we definitely were lucky that the originally planned photographer canceled. True serendipity. Thanks again for being so spontaneous, by the way!

Oh, and many of our guests told us (without being asked) that “the photographer was so nice!" Everyone had fun taking pictures with you and you left a very friendly and positive impression with everybody. It obviously was fun having you around for everyone! : )

So, once more, thank you very much for being such a nice and positive part of our wedding. And thank you for all the beautiful memories!

Screen Shot 2019-06-27 at 16.16.56.png

Olga!
Oh my goodness! We couldn't possibly thank you enough! They are gorgeous. I am so so so happy. We have looked at them 3 times already and have had a good laugh at some of them.
Thank you from the very bottom of my little heart.
Your talent is really coming into its own.
Bravo.

Olga is a virtuoso of photography!!!
Her/Our :-) wedding photos are beautiful, delicate and subtle. With her talent and her approach to us and our wedding guests she has exceeded all our expectations.
We recommend (her) to every young couple, that expects a fully professional, friendly mindset and an excellent outcome in the form of extraordinary photos.


             Wszystkie zdjęcia na tej stronie są chronione prawami autorskimi poszczególnych fotografów, którzy współpracują z Shutter & Melody. Całe zdjęcia lub ich części nie mogą być wykorzystywane do jakicholwiek celów bez uprzedniej zgody autorów oraz przedstawianych osób.